Inwestycja w ziemię

by Kraicziczek
0 komentarzy

W dzisiejszych niepewnych czasach często zastanawiamy się w co zainwestować nasze ciężko zarobione pieniądze. Nikogo to chyba nie zaskoczy, że są to właśnie nieruchomości. Już prawie 100 lat temu Franklin D Roosevelt  powiedział:

 „Nieruchomości nie da się zgubić ani ukraść, ani nie można ich komuś odebrać. Zakupione z rozsądkiem, zapłacone w całości i zarządzane z ostrożnością są najbezpieczniejszą inwestycją na świecie”.

Są na rynku nieruchomości oferty, które z powodzeniem można  traktować jak „bank ziemski”, gdzie numer działki jest jak numer konta. Zyskowność tylko w okresie pierwszych 5 lat to minimum kilkanaście procent rocznie.

Dlaczego inwestycja w ziemię? 

  • ograniczone zasoby ziemi – zapewniają wysokie stopy zwrotu z inwestycji, zwłaszcza w atrakcyjnych lokalizacjach
  • 100% bezpieczeństwa – dzięki transakcji w formie aktu notarialnego oraz wpisowi do księgi wieczystej każdej nieruchomości
  • bezpieczeństwo finansowe – stabilny, stale rosnący wzrost wartości inwestycji oraz swoboda finansowa dzięki możliwości zbycia posiadanego gruntu
  • specyfika inwestycji – stabilny, systematyczny wzrost bez nagłych i nieprzewidywalnych spadków wartości
  • rozwój terenów inwestycyjnych – wzrost cen wynikający z okolicznych inwestycji, jak i możliwość wykonania szeregu działań, podnoszących wartość i atrakcyjność posiadanego gruntu
  • finansowanie inwestycji – możliwość skredytowania inwestycji
  • tarcza inflacyjna – ziemia to najlepsze zabezpieczenie przed inflacją.

Korzyści inwestorów  

  • bezpieczeństwo transakcji – akt notarialny z wpisem do księgi wieczystej
  • zysk wynikający z ciągłego wzrostu wartości posiadanej działki (średnia cena 1 ha gruntu w woj. warmińsko-mazurskim w latach 2004-2016 wzrosła o 722%
  • atrakcyjność i pewność transakcji – nabycie wyselekcjonowanego i sprawdzonego gruntu w najlepszej lokalizacji o najwyższym potencjale wzrostu. Wraz ze wzrostem zamożności społeczeństwa, coraz więcej czasu i środków finansowych przeznaczamy na rekreację, co bezpośrednio wpływa na zwiększony popyt i wzrost cen nieruchomości w rejonach turystycznych.

Jak to działa?  

Tego typu oferty związane są m.in. z zakupem działek na Mazurach. Na przykładzie naszej oferty, opowiem Ci jak to wygląda w praktyce. Klient kupuje działkę (oczywiście na podstawie aktu notarialnego ) i jest to na tym etapie półprodukt – po 3 latach otrzymuje pełnowartościowy produkt z infrastrukturą.

Firma dokonuje samodzielnego zakupu dużych areałów ziemi w wyjątkowo atrakcyjnych lokalizacjach. Rozwija infrastrukturę terenu i oferuje Inwestorom działki w formie zorganizowanych osad. Te działania powodują ponadnormatywny wzrost wartości i skracają standardowo przyjęty czas inwestycji w ziemię. Proponowane rozwiązania są unikatowe, dedykowane Inwestorom o zróżnicowanych oczekiwaniach. Starannie dobierane i selekcjonowane grunty inwestycyjne, to troska o zysk i bezpieczeństwo finansowe przyszłych  Inwestorów. Inwestorzy mogą jednocześnie liczyć na pomoc w skutecznej realizacji zysków z dokonanych inwestycji.

Bardzo interesujące rozwiązanie dla mniej zamożnych, pojawiało się w ostatnich dniach – otóż można inwestować nie tylko w całe działki (cena około 200 tysięcy) ale równiej w udziały (inwestycja już od 20 tysięcy złotych).

Firma sprzedająca działki wykonuje szereg zaawansowanych prac serwisowych. Służą one stworzeniu infrastruktury, przyczyniającej się do wzrostu wartości całej inwestycji. Doprowadzają media, budują drogi, a także zagospodarowują tereny wspólne.

Dzięki temu działka jest w pełni przystosowana do budowy domu, a Inwestor nie musi się martwić formalnościami związanymi z rozwojem inwestycji. Wszystkie działania realizowanie są bez angażowania  prywatnego czasu.

Tego typu oferty posiadają 2 najważniejsze, najbardziej poszukiwane przez inwestorów cechy a mianowicie: bezpieczeństwo i zysk. A o to przecież chodzi.

Inwestowanie utożsamiamy z bezpieczeństwem oraz pomnażaniem kapitału. Dlatego produkt musi być najwyższej jakości oparty na sprawdzonym przez lata modelu inwestycyjnym.

Dlaczego Mazury czy Podkarpacie?

Warto się nad takim rozwiązaniem poważnie zastanowić, mając na uwadze, że

praktycznie jesteśmy jeszcze przed wielkim bumem na Mazurach a dane statystyczne potrafią wprawić w osłupienie.

A oto kilka przykładów :

  • 234% – o tyle wzrosła wartość ziemi w ujęciu realnym (po uwzględnieniu inflacji) od 2004 roku do 2013 r. Dla porównania – mieszkanie w Śródmieściu Warszawy to wzrost wartości o 95,3% (realnie 53%), lokata bankowa 49,4% a realnie 17% (dane Lion”s Bank).
  • 1% – tyle maksymalnie wynosi udział gruntów budowlanych w atrakcyjnych lokalizacjach z dostępem do linii brzegowej jezior na Mazurach
  • Średnia cena ziemi w Polsce jest ponad dwa razy niższa niż w Niemczech.
  • 10 x – średnia cena ziemi z linią brzegową jeziora w Polsce jest około 10 razy niższa niż w Niemczech
  • względem zagospodarowanych i popularnych kurortów morskich i górskich – cena działek na Mazurach jest dużo niższa niż porównywalne tereny zlokalizowane nad morzem (350-400zł/m2) i w górach (350-400zł/m2)
  • 1500 – tyle projektów dofinansowanych ze środków UE zrealizowano jak dotąd w województwie warmińsko-mazurskim
  • 7 miliarda euro – tyle pieniędzy z funduszy europejskich trafi w latach 2014-2020  na Warmię i Mazury. Dla porównania: śląskie 3,2 mld (najwięcej), mazowieckie – 2mld, opolskie i lubuskie – 0,9 mld. Łączna kwota planowanych inwestycji przekracza 13,6 mld euro.
  • 14 – wśród tylu finalistów konkursu „Nuw7Wonders” w kategorii cuda natury znalazły się Mazury
  • 20 – tyle regionów, w tym Mazury wytypował magazyn National Geografhic Traveler, jako miejsca, które koniecznie trzeba odwiedzić
  • Szlak Wielkich Jezior Mazurskich – unikalny na skalę światową zespół połączonych jezior, umożliwiający żeglugę po akwenach o łącznej długości ponad 200 km
  • Rozwój infrastruktury komunikacyjnej – realizowane są inwestycje usprawniające komunikację, co zawsze wpływa korzystnie na rozwój całego regionu – budowa drogi S7, trasy Via Baltica oraz otwarcie w 2016r. międzynarodowego lotniska w Szymanach, niedaleko Szczytna.

„Kupujcie ziemię  – jej już nie produkują” Mark Twain

Piękno Mazur  

Mazury potocznie określa się mianem Krainy Wielkich Jezior Mazurskich lub Krainy Tysiąca Jezior. O ile pierwsza nazwa nikogo nie dziwi, to druga lekko przekłamuje rzeczywistość. Na Mazurach można doliczyć się bowiem ok. 2600 jezior, czyli prawie 3 razy więcej niż zwykło się sądzić!

Mazurskie jeziora wyróżniają się także na tle innych polskich zbiorników wodnych. Na Mazurach znajduje się największe jezioro w Polsce. To oczywiście Śniardwy, o powierzchni aż 113,8 km2. W Krainie Wielkich Jezior leży również najdłuższe jezioro w Polsce, czyli Jeziorak, którego długość to ok. 27,45 km.

Mazury poza wspaniałymi krajobrazami obfitują w miejsca, które na stałe zapisały się na kartach historii Polski. Dwa warte uwagi każdego historyka obiekty to na pewno tereny Grunwaldu, gdzie w 1410 roku odbyła się pamiętna, bitwa oraz Wilczy Szaniec, czyli znajdująca się w środku lasu kwatera Hitlera. Co ciekawe, żeby ukryć kwaterę, twórcy uzupełnili ubytki w drzewostanie atrapami drzew zrobionymi z rur. Dla bardziej naturalnego efektu rury pokryto siatką imitującą liście.

Choć piramidy kojarzą się głównie z Egiptem, w Polsce również można jedną odnaleźć. Na Mazurach w miejscowości Rapa znajduje się grobowiec rodziny barona Friedricha von Fahrenheita. Wzorowany na egipskich piramidach ma wysokość prawie 16 metrów. O polskiej piramidzie powstało wiele wierzeń i legend. Niektórzy ludzie wierzą, że piramida ma właściwości lecznicze, inni uważają, że w jej wnętrzu występują duże zakłócenia pola magnetycznego.

Dla niektórych zaskoczeniem może być pochodzenie nazwy „Mazury”. Słowo wywodzi się od przedrostka „maz-”, który znaczył „smolić” (dawniej rzeczownik „maź” oznaczał smołę). Poprzez połączenie przedrostka „maz-” z przyrostkiem „-ur” powstało określenie na smolarzy zamieszkujących tereny leśne w tym regionie i to właśnie od nich pochodzi nazwa Mazury.

Giżycko niczym polska Wenecja. Inwestycja z udziałem Roberta Lewandowskiego za blisko 50 mln zł!

Coraz większe szansę na realizację ma imponująca inwestycja na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Pomysłodawcy otrzymali unijne dofinansowanie inwestycji w kwocie 27,5 mln złotych. Całość inwestycji ma wynieść 48 mln zł i obejmować będzie:

  • budowę mariny i restauracji na jeziorze Niegocin,
  • utworzenie portu pod Giżyckiem wraz z wypożyczalnią sprzętu wodnego,
  • stworzenie pływających centrów serwisowych ze sklepem spożywczym, sklepem żeglarskim, smażalnią ryb, punktem odbioru fekaliów i śmieci, a także możliwością pobrania wody i serwisowania łodzi.

Atrakcją mają być oryginalne gondole sprowadzone z Włoch. Budowa ma ruszyć z końcem obecnego roku.

Odkryj piękno Podkarpacia

gmina strzyzów

Podkarpacie to liczne atrakcje, a leżące na jego terenie miasta mogą nas zadziwić swymi zabytkami. W gronie tych miejscowości, którym w trakcie wycieczki po tej części kraju z pewnością warto poświecić nieco więcej uwagi, bardzo ważne miejsce zajmuje Strzyżów. Jakie atrakcje czekają na nas na terenie tego miasta?

Strzyżów i jego miejsce na mapie Polski
Strzyżów to jedno z ciekawszych miast leżących na terenie województwa podkarpackiego. Jego popularność wynika m. in. z położenia i pięknej okolicy. Bliskość Rzeszowa, malownicza sceneria doliny Wisłoka oraz krajobrazy, którymi przyciąga Pogórze Strzyżowskie – oto podstawowe walory Strzyżowa. Miasto to kusi jednocześnie ciekawą historią oraz wspaniałymi zabytkami, dzięki którym każdy z nas może odkrywać dzieje tego miasta w niezwykle ciekawy i atrakcyjny sposób.

Podkarpacie to wyjątkowy region, który może nas zaskoczyć swym bogactwem. Nie brak tu cennych zabytków oraz atrakcji, dzięki którym każdy z nas będzie mógł miło spędzić czas w tej części Polski.

Mając na uwadze powyższe polecam inwestowanie na Mazurach i Podkarpaciu.

„Największe fortuny w Ameryce zbudowano na inwestycjach w grunty”

John D. Rockefeller

***KK***

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz